>  SALVADOR DALİ (yada DAHİ..) ve OYUNCAK MÜZESİ (18.E kim.2008)

Bu sefer sizlerle sıra dışı bir ressamın resim sergisini ve Türkiye'de tek olan Sunay AKIN Oyuncak Müzesi'ni ziyaret edelim dedik. Personelimizin çoğunlukta olduğu katılımcılarımızla ilk önce deli mi, dahi mi ya da ikisi birden mi acaba diye düşündüğümüz ünlü İspanyol ressam Salvador DALİ'nin Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki sergisine gittik. Dali'nin ne kadar üretken, ne kadar zengin bir iç dünyası olduğunu görünce şaşırmamak elde değildi tabi..Zaten ziyaret için ayırdığımız  iki saat de bize yetmedi. Ama programımızı aksatmamak için müzeden çıktık ve İstinye de taze palamutları mideye indirdiğimiz bir öğle yemeğinden sonra Oyuncak Müzesine doğru yola çıktık. Personelimizden çocuklarını getirenler için esas macera şimdi başladı. Çünkü dünyanın dört bir yanından Sunay AKIN'ın getirdiği oyuncaklar çocukları nasıl heyecanlandırdıysa bizi de maziye götürdü ve düşüncelere dalmamıza neden oldu. Oyuncak Müzesi'nden çocukları ayırmak kolay olmadı tabi.. Akşam saat 18:00 gibi Kocaeli'ye döndüğümüzde güzel bir günün ardından yaşanan mutluluk herkesin gözlerinden okunuyordu.    

 

   > MARMARİS SU SPORLARI KAMPI 08 (20-25.Temmuz.08)

Personelimizden kampa katılanlar ilk defa katamaran, rüzgar sörfü ve deniz kanosu üzerine eğitim aldılar. Bir başlangıç olan bu kampta seneye hangi etkinliğe devam edeceklerine de karar vermiş oldular. Rüzgar sörfünde düşmekten bıkanlar katamarana, katamaranda devrilip kendini suda bulanlar kanoya meylettiler. Tabi arada tembellik yapıp sadece havuz başında güneşlenme etkinliğine meyleden de az değildi ama şimdi isim veremeyiz :-). Tabi sadece bu etkinliklerle kalmadık. Hisarönü kalesine güzel bir yürüyüş yapıp manzaranın tadını çıkarttık. Marmaris'te güzel bir tekne gezisi yaptık, koyları gezdik. Akşamları horon tepip halay çekmeyi de ihmal etmedik. Yine çok güzel ve bol anılarla döndüğümüz bu kampımızda herkesin anlatacağı o kadar çok şey var ki.. Bu etkinliğe katılan ve pozitif enerjileri ile güzel bir kamp geçirmemize katkı sağlayan herkese teşekkürler.   Katılımcılarımız koumacera@yahoogroups.com adresindeki grubumuza üye olarak resimleri indirebilir ve ellerindeki fotoları yükleyebilirler.

 

   > KİTESURF (PARAŞÜT SÖRFÜ) NEDİR?

Bir çeşit paraşüt ve snowboard tahtasına benzeyen bir board ile yapılan yeni tanınan bir spordur. Paraşüt sayesinde rüzgarın gücünü kullanarak sudan çıkarsınız ve paraşütü yönlendirerek suyun üzerinde kaymaya başlarsınız. Zaman zaman zıplayarak sudan yükselebilirsiniz. 15 metreye kadar yükseklik kazanıldığı tespit edilmiştir. Son derece keyifli ve insanı kendine bağlayan bu sporun popülerliği giderek artmaktadır.

 

  

   > KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI VALLA KANYONU GEZİSİ (17-18-19.Mayıs.08)

17-18-19 Mayıs tarihlerinde  İlk gün Kastamonu da müthiş bir kahvaltı yaptık. Eşine az rastlanır bir çiftlikte tamamı ile doğal kahvaltılıklar ile tıka basa karnımızı doyurduk. Sonra tarihi Kastamonu şehir gezisini yaptık. Eski binaları, müzeleri, hanları, medreseleri gördük. Ünlü etli ekmeğinden yedik. Kastamonu kesinlikle görülmeye değer. Akşam saatlerinde Pınarbaşı'na geçtik. Küre Dağları üzerinde yer alan İlgarini Mağarası'na düzenlediğimiz programımızı bazı aksaklıklar ve yol şartları nedeniyle değiştirmek zorunda kaldık. Mağara çıkışını başka bir etkinliğe bırakarak dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Valla Kanyo'nuna gittik. Kanyonun girişini 200 metrelik bir kayalığın üstünden izlemek hepimizi heyecanlandırdı doğrusu. Teknik olarak son derece zor olan kanyonun derinliklerini ve geçit vermez kayalarını yukarıdan hayretle izledik.  Daha sonra Ilıca Şelalesi'ne gittik ve sıcak havada şelalenin serpintisiyle serinledik. Mayolarımız olmadığı için üzüldük. Şelale dönüşü Horma Kanyonu'na sapmadan edemedik tabi. Suların kayaları bir heykeltıraş özeniyle şekillendirmesi görülmeye değermiş. Suların Horma kanyonunda açtığı deliklerden çağlayan suları fotoğrafladık. Gece Cide'ye geçtik ve 19 mayıs sabahı yaptığımız şehir turundan sonra muhteşem güzellikteki korsan yatağı Gideros Koyuna gittik. Başımızı döndüren, oksijeni bol temiz havayı soluyarak çaylarımızı yudumladık. Artık acıkmıştık ve elimizden geldiğince hızlı Amasra'ya, balık ve salata yemek için yola girdik. Parmaklarımızı yemeden zar zor kalktık masadan Amasra'yı gezmek için. Akşam beşte herkes otobüste, mutlu, keyifli Kocaeli'ye doğru hareket ettik. Gezinin fotoğraflarını koumacera@yahoogroups.com sayfasında görebilirsiniz.   

    

   >  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2008 SATRANÇ BİRİNCİLİĞİ (04 - 06.Mart. 2008)

Kocaeli Üniversitesi satranç birinciliği Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler de 4 mart salı günü başladı ve 7 mart cuma günü yapılan final karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erdi. Toplam 110 satranç oyuncusu öğrencimizin katıldığı turnuva zorlu karşılaşmalara sahne oldu. Son derece heyecanlı geçen organizasyonda birinciliği M.Murat BAYRAKTAR, ikinciliği Alper BAYCAN, üçüncülüğü Murat BOSTANCI elde etti. Dereceye giren öğrencilerimizden ilk ikisi nisan ayında Marmaris'te yapılacak Üniversitelerarası Satranç Turnuvasında üniversitemizi temsil edecekler. Her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz turnuvamıza şimdiden hazırlanıp seneye sizde üniversitemizi temsil edebilirsiniz. 

 

    > KULFALLI (HİKİNG) GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (09.Mart.2008)

Kulfallı Günübirlik Doğa Yürüyüşü 9 Mart pazar günü açık ve güneşli bir havada gerçekleştirildi. Katılımın beklenenin altında olduğu etkinlikte Kulfallı köyü halkının ve bizi misafir eden köy ilkokulu öğretmeni Ömer beyin bizim için hazırladığı taş fırında yapılmış pideleri ve lokmaları yedik. Açıkçası tadı damağımızda kaldı. Ziyaretimizden önce belirttiğimiz gibi küçük öğrencilere hediyelerimizi verdik. Herkes çam sakızı çoban armağanı bir şeyler getirmişti. Yemekten önce öğrencilerle bir basketbol maçı yaptık. Taşlı ve kumlu bir sahada yapılan maç beraberlikle sonuçlandı. Bu ufak ısınma turundan sonra bağların ve meyve bahçelerinin arasında iki saatlik güzel bir yürüyüş yaptık. Karşılaştığımız köylülerden esas kiraz zamanı gelmemiz konusunda davet aldık ve programımıza ekledik ikinci Kulfallı etkinliğini...   Öğleden sonra 16:00 gibi Anıtpark'a döndüğümüz etkinliğimizde yine güzel dakikalar geçirip temiz havanın tadını çıkarttık. Bol bol fotoğraf çektik.     

 

    > 3. ULUSLARARASI RUNTALYA MARATONU! (2. Mart. 2008)

Kocaeli Üniversitesi olarak öğrencilerimizle birlikte 3. Uluslararası Runtalya Maratonunda yerimizi aldık. 2 Mart 08 tarihinde Antalya'da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Runtalya Maratonu'nda öğrencilerimiz üniversitemizi en güzel şekilde temsil ettiler. Geleneksel hale gelen ve her geçen yıl büyüyen maraton bu sene son derece başarılı geçti. 20 kişilik bir ekip ile katıldığımız maratonda yabancı maratoncularla ve Antalyalılarla omuz omuza finiş aldık. Giymiş olduğumuz KOU tişörtleriyle son derece uyumlu ve disiplinli bir ekip olarak medyanın ilgi ve alakasına da mazhar olduk:) Kafile sorumlumuz Okt. Zeki Kutlu ve çoğunluğu Karamürsel BESYO 'dan gelen öğrencilerimiz bu etkinliğe katılmaktan son derece mutlu oldular. Diğer maraton organizasyonları için şimdiden planlarını yapmaya başladılar.         

 

    > BAYAN  KAYAK TAKIMIMIZ ŞAMPİYON (26-28.Şubat.2008)

Üniversitemiz Bayan Kayak Takımı Alp Disiplini Slalom yarışmalarında Birinci Oldu!!

26-28 Şubat 2008 tarihleri arasında Uludağ'da gerçekleştirilen Üniversiteler arası Alp Disiplini Kayak Yarışmaları'nda üniversitemiz bayan takımı geçen seneki başarılarını devam ettirerek birinci olmuştur. Z.Nihan ÜNSALAR, Ceylan HAMZAÇELEBİOĞLU, Esra TÜRKKAN, Betül ÇELİK'ten oluşan takımımız 25 üniversiteden toplam 220 sporcunun katıldığı müsabakalarda en iyi dereceleri alarak Alp Disiplini Slalom yarışlarında takım olarak şampiyonluk kupasını kaldırmıştır. 67 puanla birinci olan Üniversitemizi, 45 puanla Niğde Üniversitesi, 25 puanla Gazi ve Atatürk Üniversiteleri takip etmiştir. Geçen sene takım birinciliğini elde eden takımımız bu senede ünvanını kimseye kaptırmadı. Kırkikievler BESYO ve Karamürsel BESYO öğrencilerinden oluşan takımımızın antrenörü Yrd.  Doç. Dr. Bergün MERİÇ ve idarecisi Cem KABA 'idi.  

 

 

   >  2008 ÖĞRENCİ  KAYAK KAMPI - (11-15.Şubat.2008)

Öğrencilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz Uludağ Kayak Kampı 08 etkinliği sona erdi. Katılan öğrencilerimiz kayak dersi aldılar ve snowboard yaptılar. Akşamları da Winterfest kapsamında konserlere katıldılar. Herkesin memnun kaldığı etkinliği geleneksel İskender Döner operasyonu ile sonlandırdık. Üniversitemizin farklı kampuslarından, farklı bölümlerde okuyan, genelde daha önce kayak yapmamış otuz altı arkadaşımızın katılımıyla gerçekleşen kampta öğrencilerimiz tanışma, fikirlerini paylaşma ve yeni dostluklar kurma imkanı buldular. Havanın yağışlı ve kapalı olduğu kamp boyunca her şeye rağmen şevkle kayak yaptılar. Üniversitemiz Snowboard takımının da temellerinin atıldığı kampta, board'cu arkadaşlar kendilerini geliştirme fırsatı bulmuş oldular. SKSD Spor Şubesinin sunduğu bu fırsatı değerlendiren ve memnun kalan arkadaşları sanırım diğer kamplarımızda da göreceğiz. Herkese samimiyetleri ve Kocaeli Üniversitesi'ne yakışır tutumlar sergiledikleri için teşekkür ediyoruz. Tüm öğrencilerimizle etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle.    

  

 

    >  2008 PERSONEL KAYAK KAMPI - (21-25.Ocak.2008)

Personelimiz ile Uludağ'da gerçekleştirdiğimiz Kayak Kampı son derece başarılı ve eğlenceli geçti. Katılımcılarımızın hem sportif etkinlikten hem de otelden memnun kaldıkları kampımız cuma günü saat 16:30 civarında Kocaeli'ye ulaşmamızla sona erdi. Uludağ da hava şartları açık ve güneşliydi. Son iki gün havanın kapaması yumuşayan karların yeniden sertleşmesi açısından iyi oldu. Bolu-Mengenli aşçıların güzel yemeklerini açık büfeden doyasıya yedik. Tabi son gün Bursa'da geleneksel "İskender Operasyonu"nu gerçekleştirdik. Bu sene oldukça kalabalık (yaklaşık 85 kişi) olarak gittiğimiz kampımızda stajyerlerimiz milli takım antrenörlerinden Birkan hocadan aldıkları dersler ile kayak yapmayı öğrendiler. Özellikle personelimizin çocuklarının kayak sporuna çabuk adapte olmaları hepimizi sevindirdi. Geleceğin kayakçıları olurlar mı bilinmez ama ümit vaat ettikleri ortada. Her sene daha da zevk aldığımız kamplarımız seneye de gerçekleştirilecek. Tüm katılımcılarımıza göstermiş oldukları ilgi ve samimiyetten dolayı teşekkür eder diğer etkinliklerimize de bekleriz...  

          

 

    >  AYTEPE GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (HİKİNG)- (02.Aralık.07)

Personelimizin ve ailelerinin katılımıyla 2 Aralık Pazar günü Yuvacık- Aytepe'de gerçekleştirildi. Sabah saat 09:00 gibi midibüslerle hareket ettik. Zirvede Sinan'ın yerinde araçlardan inerek ufak bir bilgilendirme toplantısından sonra Karakaya Su Kaynağı'nın olduğu bölgeye ulaşmak için yola çıktık. Kaynağın yanından ekibin bir bölümü  Ayıtepe'ye devam ederken bir grup da vadinin içine ilerledi. Daha sonra Veysel dayının orada buluşup öğle yemeklerimizi yedik. Saat çok geç olmadan yola çıktık ve Sinan'ın yerinde araçlarımızla buluşarak Anıtpark' döndük. Katılan herkesin memnun kaldığı ve bir ikincisini iple çektiği bu hafif doğa yürüyüşü hepimize güç kattı. Doğanın temiz kucağında serin ama güzel bir gün geçirdik. Böylece 2007 yılının son etkinliğini bu şekilde gerçekleştirmiş olduk. Yeni yılda yeni yürüyüşler için hazır olun...

            

 

 

    > 2007 PERSONEL VE ÖĞRENCİ SU SPORLARI KAMPI

          (18-23.Haziran.07  &  2-7.Temmuz.07)

Üniversitemizde ilk'leri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Tüm Kocaeli Üniversitesi mensuplarına yönelik (personel, öğrenci ve aileleri) kamplarımızdan biri de Marmaris'te gerçekleştirilen Su Sporları Kampı. Katılımcıların Rüzgar sörfü, Katamaran, Deniz kanosu, Dağ bisikleti gibi aktiviteleri öğrenerek yapma fırsatı buldukları, spor için mükemmel bir ortam. Az sayıda da olsa katılımcıların çok memnun kaldıkları bu aktif yaz tatili bize sadece 275 ytl'ye mal oldu. Otelde her şey dahil (T.P), malzemeler ve ulaşımın da içinde olduğu ekonomik sporla içiçe bir tatil yaptık.Artık aramızda Rüzgar Sörfü, Katamaran yapan KOU'lüler var..  

     

 

 

    >  2007 PERSONEL VE ÖĞRENCİ KAYAK KAMPLARI (10-18.Şubat.07)

Üniversitemizde bir ilk gerçekleştirilerek personelimiz, öğrencilerimiz ve ailelerine Uludağ da en uygun fiyatlarla kayak yapma imkanı sağladık. Bu sayede yaklaşık 60 kişilik Kocaeli Üniversitesi mensubu kayak öğrenme ve yapma imkanı buldu. 4 gece 5 gün olarak gerçekleştirdiğimiz kampımızda her şey dahil (T.P), ikramlar, kayak takımları, telesiyejler ve ulaşım dahil 280 ytl ödedik. Tüm personelimizin ve öğrencilerimizin memnun kaldığı kamptan gelecek senenin planlarını yaparak ayrıldık. Bekle bizi 2008!!! YİNE GELECEĞİZ....

             

 

    > 2006 GÜZ MASA TENISI TURNUVASI SONUÇLANDI- (28.Kasım.06)

Turnuvanın birincisi Sayın Rahim TURAN olurken, ikinciliği A. Osman HARMANKAYA, üçüncülüğü Uğur KUŞGÖZ aldı. Müsabakaların ardından Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen ödül töreni ve kokteylde ödüller Sayın Mahmut SEMERCİ, Sayın Ayhan HALAVURTA, Sayın Yrd.Doç.Dr. Bergün MERİÇ tarafından yarışmacılara verildi. Her katılımcıya "Turnuva Katılım Belgesi" takdim edildi. Üniversitemizde personelimiz için düzenlenen ilk masa tenisi turnuvası olması sebebiyle bölümümüzce ayrı bir önemi olan bu turnuvaya katılan herkese teşekkür ediyor ve diğer etkinliklerimizde de personelimizi ve öğrencilerimizi daha çok görmek istiyoruz.